Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dóza (cukřenka)

A65/407

DÓZA (CUKŘENKA)

Jižní Čechy, 2. pol. 19. stol.
Dóza cylindrického tvaru s mohutným, zvonovitě rozšířeným a listovitě vybroušeným okrajem, obdobně tvarovanou podmiskou a vypouklým víkem se šikmo nataveným hruškovitým úchytem. Modré kostní sklo, zdobené ornamentální malbou barevnými emaily a zlatem. V. 17 cm Neznačeno. Stav B.