A65/407
DÓZA (CUKŘENKA)
Jižní Čechy, 2. pol. 19. stol.
Dóza cylindrického tvaru s mohutným, zvonovitě rozšířeným a listovitě vybroušeným okrajem, obdobně tvarovanou podmiskou a vypouklým víkem se šikmo nataveným hruškovitým úchytem. Modré kostní sklo, zdobené ornamentální malbou barevnými emaily a zlatem.
V. 17 cm
Neznačeno.