Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Malovaný džbán Holíč

A65/501

MALOVANÝ DŽBÁN HOLÍČ

Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur 1795
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru s projmutou hubičkou. Bílá glazura, na výduti pestře malovaný dekor v muflových barvách s motivem útoku rakouského husara na francouzského pěšáka v revoluční frygické čapce, na útěku odhazujícího pušku, v pozadí hradní architektura na kopci, ostatek plochy vyplňuje typický žlutočerveně žíhaný tulipán a další drobné kvítky, pod uchem s palcovou opěrkou značeno: "1795. / A. P". V. 24,5 cm. Zn. na podední modře „HF“ v ligatuře a ryté č. "18". Stav restaurováno. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 15326.