Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kropenka - sv. Veronika

A65/502

KROPENKA - SV. VERONIKA

Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur konec 18. stol.
Závěsná fajánsová plastika světice modelované ve vysokém reliéfu, v rukou držící roušku s otiskem Kristovy tváře, sloužící zároveň jako nádobka na svěcenou vodu, bíle glazováno, dekor malovaný v muflových barvách. V. 22,5 cm. Značeno černým podglazurním "HP" v ligatuře. Stav restaurováno. Restaurovaná levá noha a horní okraj roušky. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 22995.