A65/502
KROPENKA - SV. VERONIKA
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur
konec 18. stol.
Závěsná fajánsová plastika světice modelované ve vysokém reliéfu, v rukou držící roušku s otiskem Kristovy tváře, sloužící zároveň jako nádobka na svěcenou vodu, bíle glazováno, dekor malovaný v muflových barvách.
V. 22,5 cm.
Značeno černým podglazurním "HP" v ligatuře.
Stav restaurováno.
Restaurovaná levá noha a horní okraj roušky. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 22995.