Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Konvička na mléko

A65/505

KONVIČKA NA MLÉKO

Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur 1760-1775
Fajánsová konvička hruškovitého tvaru s žebrovaným pláštěm, drobnou hubičkou a rokokovým uchem, na bělavé polevě malovaný květinový dekor v pestrých muflových barvách, s dominantní purpurovou plnokvětou růží a červenožlutě žíhaným tulipánem na protější straně. V. 11 cm. Značeno modře "HF." v ligatuře. Stav restaurováno. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 23062.