A65/505
KONVIČKA NA MLÉKO
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur
1760-1775
Fajánsová konvička hruškovitého tvaru s žebrovaným pláštěm, drobnou hubičkou a rokokovým uchem, na bělavé polevě malovaný květinový dekor v pestrých muflových barvách, s dominantní purpurovou plnokvětou růží a červenožlutě žíhaným tulipánem na protější straně.
V. 11 cm.
Značeno modře "HF." v ligatuře.
Stav restaurováno.
Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 23062.