A65/506
VÁZIČKA S KVĚTY
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur
1760-1775
Fajánsová vázička zvonovitého tvaru na vyšší patce, kulovitá spodní část zdobena žebrováním, na bělavé polevě malováno pestrým květinovým dekorem v muflových barvách: na pohledové straně kytice s purpurovou růží, ostatek pláště pojednán jednotlivými drobnějšími květy: tulipán, pomněnky.
V. 10,3 cm.
Značeno šedým "HH" v ligatuře.
Stav restaurováno.