Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Muž s rybou

A65/540

Jiří Kroha (1893-1974)

MUŽ S RYBOU

Čechy, Rakovník, Rakovnické a poštorenské keramické závody akciové 2. čtvrt. 20. stol.
Dekorativní plastika poloklečícího mužského aktu s asijskými rysy ve tváři, svalnatýma rukama svírajícího mohutnou úhořovitou rybu, na nízkém nepravidelném soklu imitujícím mořské vlny. Keramika - světlý střep, smetanová glazura (celoplošně krakelovaná) bez dalšího dekoru. V. 23,5 cm. Na podstavci signováno "KROHA", na podední vtlačená firemní značka "RAKO s č. "11." a šesticípou hvězdou, dále č. "1 - 27". Stav restaurováno. Lit.: M. Konečný: Česká keramika. Rukověť keramického průmyslu v Čechách 1748-1948, Praha 2003, s. 467.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.