A65/550
DVOJICE ŠÁLKŮ
Patrně Rusko, 1. pol. 19. stol.
Dva moka šálky cylindrického tvaru s hlubšími podšálky, bílý porcelán, zdobeno zeleným, resp. purpurovým fondem, barevně malováno klasicistní ornamentikou (mísa ovoce nesená labutěmi, festony, pochodně, hudební nástroje a palmetový vlys ve spodní části) / výjevem chlapce v parku před venkovským stavením a dvěma krajinnými vedutami na talířku, zlacené obruby, ouška, v jednom příp. také interiér a tečkovaný motiv čtyřlístku.
V. šálků 6,2 cm a 6,1 cm, Ø podšálků 12,8 cm a 12,7 cm.
Na druhém z šálků rytá značka "D(?)".
Stav A/B.