Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Váza druhé rokoko

A65/555

VÁZA DRUHÉ ROKOKO

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur 1846
Štíhlá váza kapkovitého tvaru na rozšířené patce, úzké hrdlo se čtyřlistým ústím je zdobeno prolamovanou mřížkou, na plášti bohatý aplikovaný dekor vinné révy, svlačců a dalších květů, porcelán, pestře malováno (na pohledové straně zátiší s letními motivy) a zlaceno. V. 32 cm. Vtlačená značka štítu, trojmístný letopočet a číslo točíře "33" a štětcem č. dekoratéra "ii.". Stav restaurováno. Kvítky a lístky olámané, místy lepené.