Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šálek s podšálkem

A65/560

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger 2. čtvrt. 19. stol.
Široký zvonovitý šálek na nízké patce, hraněný do dvanáctistěnu, s ostře zalomeným uchem a mělkým žebrovaným podšálkem, bílý porcelán, zdobeno růžovým a broskvovým fondem, bohatá zlacená štafáž s exotickými florálními motivy (matný základ s lesklou šrafurou) a barevná malba páru indiánských lovců. V. šálku 6 cm, Ø talířku 14,8 cm. Vtlačená značka paže s mečem (obtížně čitelná). Stav B. Prasklé ucho.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.