A65/560
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger
2. čtvrt. 19. stol.
Široký zvonovitý šálek na nízké patce, hraněný do dvanáctistěnu, s ostře zalomeným uchem a mělkým žebrovaným podšálkem, bílý porcelán, zdobeno růžovým a broskvovým fondem, bohatá zlacená štafáž s exotickými florálními motivy (matný základ s lesklou šrafurou) a barevná malba páru indiánských lovců.
V. šálku 6 cm, Ø talířku 14,8 cm.
Vtlačená značka paže s mečem (obtížně čitelná).
Prasklé ucho.