Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice stojánků

A65/567

DVOJICE STOJÁNKŮ

Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas, 1. pol. 19. stol. a Praha, Aktiengesellschaft zum Fortbetriebe der Porzellan- u. Thonwaarenfabrik des Kriegel & Comp. an Smichow, 2. pol. 19. stol.
Figurální stojánek v podobě rokokového kavalíra s kloboukem v podpaží, stojícího na dekorativním podstavci s vázovitou opěrkou s otvorem k odložení pera. Spolu: stojan na doutníky s postavou zamyšlené dámy v domácí zástěrce a čepci, stojící před dutým pařezem, lemovaným šesticí otvorů v nízkém kruhovém soklu imitujícím terén. Bílý porcelán, pestře malováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily. V. 12 cm. Vtlačená značka "S" a č. "628" a "62", psané č. malíře "12."; vtlač. zn. "Prag" (zn. č. 31503301). Stav restaurováno. 1. kus nepoškozený, 2. restaurován.