Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Léto a zima

A65/570

LÉTO A ZIMA

Německo, Volkstedt, Anton Müller & Co. zač. 20. stol.
Dvojice sedících puttů na vyšších rokokových soklech, v podobě personifikací ze série ročních dob: zima - vycházející z Kändlerova návrhu pro míšeňskou porcelánku (1741), a léto. Bílý porcelán, zdobeno plastickými květy a révovými listy, pestře malováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily. V. 12 cm. Modré podglazurní značky "L" ve štítu s korunou. Stav B - C.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.