A65/576
Karl Tutter (1883-1969)
RYBÁŘ
Německo, Selb, Porzellanfabrik L. Hutschenreuther Kunstabteilung
30. léta 20. stol.
Porcelánová figurální plastika v artdecovém tvarosloví, putto v orientálním kostýmu, nesoucí ošatku s mořskými plody, na vyšším oválném podstavci, glazováno v barvě slonové kosti, v detailu barevně tónováno (ryby) a zlaceno.
V. 22,5 cm.
Tyrkysově tištěná nadglazurní značka "L. H. S. Hutschenreuther Selb Bavaria Abteilung für Kunst.".
Karl Tutter - sochař, malíř a modelér. Studoval kresbu a malbu na uměleckoprůmyslové škole ve Vídni a později soukromě u prof. J. Mayra, plastice se začal věnovat až později. Od roku 1922 navrhoval téměř čtyři desetiletí pro porcelánku Hutschenreuther. Od roku 1941 pravidelně vystavoval na Grosse Deutsche Kunstausstellung v Mnichově, jako sochař a malíř se účastnil uměleckých výstav v Praze, Mnichově či Bayreuthu, kde v roce 1941 získal cenu za sochařství.