A65/613
Paraván
JAPONSKO
Meidži
Třídílný paraván z lakovaného dřeva, na jedné straně motiv kvetoucí slivoně, chryzantém a motýlů v červeném laku s intarziemi v kosti, na opačné straně motiv ptáčků ve větvích pivoněk a sakur z reliéfně řezané kosti a perleti na černém lakovém podkladu (technika Shibayama). Horní zvlněná linie rámu zdobena prolamovanou mřížkou s motivy rajky a mračen, naspodu je mřížka s řezbou mořských vln a letících ptáčků. Signováno na kostěném štítku vpravo dole. 170x123 cm.