A65/617
Soubor porcelánu
DÁLNÝ VÝCHOD (JAPONSKO)
18. - 20. stol.
Šest porcelánových misek na rýži, resp. na čaj, bíle a šedavě glazováno, kobaltový, tištěný a barevně malovaný převážně vegetabilní dekor, zlacené detaily. Ø 16,5 cm, 14 cm, 13,5 cm, 13 cm, 11 cm a 9,5 cm. - Nejmenší miska značena na podední nečitelným červeným razítkem, ostatní neznačeny. - Dvojice hlubších kruhových talířů, opatřených montáží k zavěšení, porcelán, namodralá glazura, barevně malované na polevě drobnými kvítky a větší centrální kyticí, podél okraje ornamentální bordura. Jedná se o exportní produkci pro evropský trh. Spolu: dvě porcelánové misky na čaj, polokulovitý tvar na nízké patce, bělavá glazura, barevně malováno na polevě i v interiéru květinovými motivy, zlacenými mřížkami a vlnovkou podél okrajů. Ø 21,5 cm, 11 cm a 7,7 cm, v. misek 5 cm a 4,5 cm. Neznačeno.