Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dálný Východ (Japonsko)

A65/617

Soubor porcelánu

DÁLNÝ VÝCHOD (JAPONSKO)

18. - 20. stol.
Šest porcelánových misek na rýži, resp. na čaj, bíle a šedavě glazováno, kobaltový, tištěný a barevně malovaný převážně vegetabilní dekor, zlacené detaily. Ø 16,5 cm, 14 cm, 13,5 cm, 13 cm, 11 cm a 9,5 cm. - Nejmenší miska značena na podední nečitelným červeným razítkem, ostatní neznačeny. - Dvojice hlubších kruhových talířů, opatřených montáží k zavěšení, porcelán, namodralá glazura, barevně malované na polevě drobnými kvítky a větší centrální kyticí, podél okraje ornamentální bordura. Jedná se o exportní produkci pro evropský trh. Spolu: dvě porcelánové misky na čaj, polokulovitý tvar na nízké patce, bělavá glazura, barevně malováno na polevě i v interiéru květinovými motivy, zlacenými mřížkami a vlnovkou podél okrajů. Ø 21,5 cm, 11 cm a 7,7 cm, v. misek 5 cm a 4,5 cm. Neznačeno. Stav B.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.