A65/700
SV. ŠEBESTIÁN
Střední Evropa,
18. stol.
Komorní řezba světce v typickém ikonografickém pojetí: stojícího v kontrapostu u kmene stromu, se zdviženou pravou paží, tělo zahalené pouze bohatě zřasenou bederní rouškou s vlajícím cípem na pravé straně a probodané šípy. Lipové dřevo, polychromie, zbytky zlacení, v. 37 cm.
Stav restaurováno.