Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrný barokní krucifix

A65/702

STŘÍBRNÝ BAROKNÍ KRUCIFIX

Evropa, 17. stol.
Korpus ukřižovaného Krista štíhlých proporcí, s rozepjatými pažemi a lehce pokrčenýma nohama s překříženými nárty, hlavou s jemně propracovanými zvlněnými vlasy a vousem, svěšenou k pravému rameni. Stříbro lité, cizelované, částečně zlacené (bederní rouška, stažená na pravém boku a bohatě zřasená), druhotně adjustováno v profilovaném dřevěném rámu na sametovém podkladu. Ag 800/1000, celková (hrubá) hmotnost 50,40 g, v. 9 cm. Osvědčení puncovního úřadu a NPÚ k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, Brno 2017. Stav B.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.