A65/704
IMMACULATA
19. stol.
Jemně modelovaná kabinetní skulptura představuje romantizující podobu mladistvé Madony s nezakrytými vlasy a rukama zkříženýma na prsou, stojící na půlměsíci a zašlapující hada hříchu. Alabastr, v. včetně nízkého kvadratického soklu 33 cm. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2018.
Stav restaurováno.