Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Immaculata

A65/704

IMMACULATA

19. stol.
Jemně modelovaná kabinetní skulptura představuje romantizující podobu mladistvé Madony s nezakrytými vlasy a rukama zkříženýma na prsou, stojící na půlměsíci a zašlapující hada hříchu. Alabastr, v. včetně nízkého kvadratického soklu 33 cm. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2018. Stav restaurováno.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Vydražená cena: 5 000 Kč