Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Madona - Královna Letnic

A65/706

MADONA - KRÁLOVNA LETNIC

Čechy, 19. / 20. stol.
Lidová votivní ceroplastika pod skleněným poklopem (šturcem) představuje stojící Pannu Marii se sepjatýma rukama, oděnou v růžových šatech a modrém plášti, před níž stojí žehnající Ježíšek v bílé košilce. Obě postavy jsou pojaty frontálně, zdobeny dracounovými svatozářemi a zlacenými lemy šatů, stojí na vyšším zvonovitém soklu imitujícím terén, doplněném květy a lístky a u paty opatřeném papírovým štítkem se strojopisným nápisem "Královna Letnic", osazeno na kruhovém dřevěném lakovaném podstavci na třech kulovitých nožkách. Celková v. 28,5 cm, figura ca 16 cm. Stav A. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2019.

Vyvolávací cena: 3 900 Kč
Vydražená cena: 3 900 Kč