Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kapesní hodinky (cibule)

A65/713

KAPESNÍ HODINKY (CIBULE)

Francie, Paříž, Fortin konec 17. stol.
Kapesní hodinky ze zlaceného bronzu, vnější plášť s jemným rozvilinovým dekorem, celková (hrubá) hmotnost 119,63 g, Ø 5 cm. Mosazný ciferník se vzorovaným středem je opatřen černými římskými čísly na vypouklých emailových terčích, jednou tzv. lilia ručkou a otvorem pro nátah. Stroj s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, egyptské sloupky. Na základně značeno: "FORTIN A PARIS". Stav odpovídající stáří. Funkční a jdoucí.

Fortin (Nicolas) - v roce 1629 se žení s Marie Louise Caron, 1720 je uváděn jako hodinářský mistr v Rue de la Harpe; umírá 1727. V r. 1726 je na stejné adrese veden i Augustin Fortin syn (+1778) jako hodinářský mistr. V roce 1764 je již na adrese v Rue de la Harpe uváděn jako hodinářský mistr i Michel Fortin (1726-1780), syn Augustina.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.