Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kapesní hodinky (cibule)

A65/714

KAPESNÍ HODINKY (CIBULE)

Francie, závěr 17. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu s jemným reliéfním dekorem, celková (hrubá) hmotnost 146,10 g, Ø 4,8 cm (pouzdro 5,8 cm). Reliéfně zdobený ciferník zlaté barvy je dělen černými římskými číslicemi na vypouklých emailových terčích a opatřen černou lilia ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, egyptské sloupky, neznačeno. Stav odpovídající stáří. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Vyvolávací cena: 30 000 Kč
Vydražená cena: 44 000 Kč