Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kapesní hodinky s klíčky

A65/724

KAPESNÍ HODINKY S KLÍČKY

Anglie, Londýn, T. Gardner ca 1750
Kapesní hodinky v pouzdru ze zlaceného bronzu, celková (hrubá) hmotnost 103,07 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen prolamovanými ručkami. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základna a můstek setrvačky, značeno "T. Gardner 418 LONDON". Stav A. Funkční a jdoucí, včetně dvou klíčků.

Jedná se pravděpodobně o Thomase Gardnera, uváděného poprvé v roce 1720, kdy již jako mistr přijal do učení Stephena Traceyho, další u něj vedený učedník Samuel Smith nastoupil v červenci 1720. Umírá v r. 1770.

Vyvolávací cena: 12 000 Kč
Vydražená cena: 12 000 Kč