Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrné kapesní hodinky s rybářem

A65/726

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY S RYBÁŘEM

Anglie, Londýn, Johnson 1785
Kapesní hodinky se stříbrným repoussée pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 65,18 g, Ø 4 cm, včetně pouzdra 87,84 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých ruček a ve střední části zdoben pestrou miniaturní vedutou s rybářem na břehu řeky. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno: "Johnson London 41811". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí. Chybí šroubek upevnění můstku setrvačky.

Pravděpodobně švýcarská produkce po kontinentální trh.

Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Vydražená cena: 12 000 Kč