A65/734
KAPESNÍ HODINKY SE SETRVAČKOU V CIFERNÍKU (VISIBLE BALANCE)
Francie,
kolem r. 1800
Kapesní hodinky se stříbrným pláštěm, značeno: "HRT 6856" a "T13". Celková (hrubá) hmotnost 76,24, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je v horní polovině opatřen vyřezávaným můstkem setrvačky (skeletové provedení), ve spodní části decentralizovaný číselník s arabskými číslicemi a dvojicí černých Breguet ruček, po stranách dvojice zlacených emblémů. Strojek s vřetenovým krokem, gravírovaná základová deska, neznačený.
Stav restaurováno.
Funkční a jdoucí.