Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor cínového nádobí a dóza

A65/759

SOUBOR CÍNOVÉHO NÁDOBÍ A DÓZA

Anglie a Francie, 18. - 19. stol.
Trojice plochých kruhových talířků se zvlněným okrajem, Ø 10 cm, 14 cm a 22 cm, dva menší kusy značeny výrobcem (erb s korunou a nápisovou páskou), třetí talíř s nečitelnou kruhovou značkou. Spolu: Konvička s víčkem a oválná miska na vyšší patce, žebrovaný dekor, oba kusy značeny výrobcem (archanděl s písmeny AE a FIN, na konvičce také lev ve štítu s korunou). - Dóza oválného půdorysu na rozšířené podstavě o třech nožkách, odklopné víko na pantu a na bocích dvojice lvích hlav s kruhem v tlamě, na plášti tepaný a gravírovaný ornamentální dekor, cín, 19,5x17 cm, v. 18 cm. Stav restaurováno.