A66/015
Karel Šimůnek (1869-1942)
DÁMA V KOŽEŠINOVÉ ČAPCE
1911
Akvarel na kartonu, 220x160 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vlevo dole tužkou "K. Šimůnek 1911".
Studoval na pražské akademii u prof. V. Brožíka a M. Pirnera, věnoval se malbě, ilustrátorství, tvorbě plakátů, byl scénografem a návrhářem kostýmů Národního divadla. Pět let stál v čele Topičova salonu. Jeho umělecký výraz lze přirovnat k Maroldovu. Vedle portrétů vytvořil četné akvarely z českých měst, především Prahy.