Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > V okně vagonu

A66/069

Pravoslav Kotík (1889-1970)

V OKNĚ VAGONU

1926
Dřevoryt na papíru,160x130 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou "ruč. tisk", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Pravoslav Kotík 26", na zadní straně přípis: "Sbírka grafiky Frant. Vostřela" a další poznámky. Stav B.

Český malíř a grafik. Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u E. Dítěte, J. Schikanedera. V letech 1913 až 1939 působil jako učitel na středních školách. Kotík a sochař Karel Kotrba založili v roce 1925 skupinu Ho Ho Ko Ko, která byla dodatečně pojmenována Sociální skupina. V padesátých letech žil v izolaci, až do roku 1958 nesměl vystavovat.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.