Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Krasojezdkyně II.

A66/073

František Tichý (1896-1961)

KRASOJEZDKYNĚ II.

1938
Suchá jehla na papíru, 300x242 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "František Tichý 38.". V soupisu grafického díla uvedeno pod č. 18. Stav A/B.

František Tichý - malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Krattnera, Josefa Loukoty, Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Často zobrazoval náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.