A66/073
František Tichý (1896-1961)
KRASOJEZDKYNĚ II.
1938
Suchá jehla na papíru, 300x242 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "František Tichý 38.". V soupisu grafického díla uvedeno pod č. 18.
Stav A/B.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.