A66/074
Jan Konůpek (1883-1950)
HERCI (EMPORIUM, HAMLET - 9)
1920
Lept na papíru, 330x270 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Konůpek 20".
Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. C 17375.
Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem.