Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Automobilové závody

A66/098

Václav Chochola (1923-2005)

AUTOMOBILOVÉ ZÁVODY

40. léta 20. stol.
Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 240x298 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav B. Publ.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Praha 1993.

Václav Chochola - český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na grafické škole na Smíchově. Celý život pracoval jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se tématu portrétů, sportovních utkání, divadelních představení, historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.