Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Bez názvu

A66/131

Jan Kubíček (1927-2013)

BEZ NÁZVU

1992-1996
Serigrafie na papíru, 610x320 mm, sign., dat. a zn. pod tiskem dole uprostřed tužkou "Jan Kubíček 1992-96 17/75". Stav A.

Jan Kubíček - český akademický malíř, grafik, ilustrátor a fotograf. 1953 absolvoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, 1957 pak na scénografii na AMU. Od r. 1959 byl členem SČSVU, od 1957 evidován při ČFVU, dále byl členem skupiny Křižovatka a sdružení Hollar. Jako výtvarný umělec se zúčastnil mnoha výstav, samostatně vystavoval od r. 1954. Od r. 1957 pracoval ve svobodném povolání jako malíř, grafik, ilustrátor a průmyslový výtvarník. Fotografoval od r. 1947. Kubíčkovy fotografie navazují na vlivný trend imaginativně přetvářené civilistní tématiky v čsl. fotografii (např. Štyrský, Hák, Reichmann, Medková aj.). Výrazně jej také ovlivnila česká výtvarná scéna (lettrismus, strukturální abstrakce, dekoláže apod.).