Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Portrét Magdy Vášáryové

A66/165

Taras Kuščynskyj (1932-1983)

PORTRÉT MAGDY VÁŠÁRYOVÉ

60. léta 20. stol.
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa, původní autorská zvětšenina. 238x179 mm. Verso značeno autorským razítkem, razítkem "VYDAVATELSTVO OSVETA", tužkou název díla a další poznámky (také barevnou tužkou a kuličkovým perem). Stav A/B.
Ohnutý levý dolní roh, drobná skvrnka při levém okraji a nepatrné retuše.

Český fotograf. Zabýval se především reklamní a portrétní tvorbou, akty a krajinou. Vystudoval architekturu na ČVUT a poté pracoval od r. 1961 jako projektant. Od r. 1966 působil jako nezávislý fotograf. V roce 1976 spoluzakládal skupinu Setkání. Člen SČSVU a ČFVU. Za svůj život uspořádal 35 výstav vč. několika zahraničních (1967 Holandsko, 1971 Rakousko, 1973 Tokio). Jako hlavní téma si zvolil ženu, a to jak ve formě aktu, tak portrétu; věnoval se i reklamní a módní fotografii. Odmítal umělé osvětlení i zvláštní vybavení, fotografoval ve volné přírodě a snažil se vyjádřit soulad člověka s přírodou. Patřil k hlavním reprezentantům tzv. nové vlny v čes. fotografii 60. a začátku 70. let.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.