A68/024
Mořic František Nágl (1889-1943)
Rudolf Veit (1892-1979)
TŘI VEDUTY VÍDNĚ
Vídeňská ulička. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 260x130 mm (výřez z pasparty), sign., dat. a zn. vpravo dole "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". Vídeňská ulička s dámou v červené sukni. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 265x120 mm (výřez z pasparty), sign., dat. a zn. vpravo dole "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Vídeňská opera. Barevný lept na papíře, 295x244 mm, zn. v tisku vlevo dole "VEIT 03.". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Rudolf Veit – rodák z Benešova nad Ploučnicí, studoval architekturu na německé technice v Praze. Působil v Drážďanech.