A68/045
Moritz Michael Daffinger - připsáno (1790-1849)
PORTRÉT HENRIETTY MARIE BOURBONSKÉ
Akvarel na papíře, 145x115 mm. Provenience: Draženo ve vídeňském aukčním domě Dorotheum 4. 2. 1941, kat. č. 86, v katalogu uvedeno: Dílo z pozůstalosti Moritze Michaela Daffingera (draženo v aukčním domě Wawra 1921, kat. č. 18). Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Moritz Michael Daffinger - vynikající miniaturista, který na několik generací ovlivnil celou rakouskou školu. Vyučil se v továrně na porcelán, kde pracoval až do r. 1812. Při práci studoval na vídeňské akademii. Jako oblíbenec vysoké vídeňské společnosti portrétoval většinu členů císařské rodiny a dalších představitelů vysoké aristokracie. Jeho dílo je zastoupeno v předních světových institucích.