A68/062
Jaroslav Král (1883-1942)
DÍVČÍ BUSTA
1932
Kresba tužkou na papíře, 90x210 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. tužkou vpravo dole "Král 1932".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Jaroslav Král – malíř, kreslíř a profesor figurální kresby na škole architektury při brněnské technice. Studia absolvoval na uměleckoprůmyslové škole a posléze akademii v Praze u prof. Hynaise. Vytvářel ponejvíce figurální kompozice a podobizny a také témata ze sociálního prostředí, z nichž řadu uplatnil v brněnských denících.