A68/072
Václav Zykmund (1914-1984)
SURREALISTICKÁ KRESBA
1939
Kresba tužkou na papíře, 161x125 mm, sign. a dat. uprostřed dole "V. Zykmund, 1939", na zadní straně přípis: "Srst mých koní je jádrem všech hvězd a jejich žíně jsou ocasy všech meteorů".
Václav Zykmund byl český výtvarný kritik a teoretik, malíř, fotograf a grafik. Dále působil jako středoškolský a vysokoškolský pedagog, zakladatel literární edice Ra v Rakovníku a surrealistické Skupiny Ra v Brně.