A68/073
František Tichý (1896-1961)
ŽENSKÝ AKT
1942
Suchá jehla na ručním papíře s vodoznakem, 270x215 mm, sign. a dat. pod tiskem "Tichý 42".
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.