Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dvojice kreseb - Květy

A68/085

Cecilie Marková (1911-1998)

DVOJICE KRESEB - KVĚTY

Květ 1. Pastel na papíře, 155x112 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vpravo dole "C Marková. 82.". Květ 2. 220x150 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vpravo dole "5. 7. 1981 C Marková". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Cecilie Marková - kyjovská malířka, jedna z předních českých představitelek naivního umění 20. stol. Poprvé své dílo významněji prezentovala na výstavách československého naivního umění 1964–1965 v Brně a Praze. Samostatná výstava byla kromě českých zemí autorce uspořádána v polském Gdaňsku. Její dílo je zastoupeno v mnoha českých institucích a v Collection de L’Art Brut v Lausanne. Lit.: Cecilie Marková Podobenství duší, Katalog výstavy SGVU v Litoměřicích, GVU v Hodoníně a MMU Olomouc, kurátoři výstavy Jan Šíbr a Alena Beránková, 2008.