A68/086
Bohumír Matal (1922-1988)
Václav Zykmund (1914-1984)
SOUBOR DVOU GRAFIK A JEDNÉ KRESBY
Motýl PF 72. Kombinovaná technika - tuš a akvarel na papíře, 80x80 mm, sign. uprostřed dole " V. Zykmund..". .Postava. Lept na ručním papíře, 135x105 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Matal 83". Vesmírné těleso. Barevný lept na papíře, 85x75 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Matal 85".
Václav Zykmund byl český výtvarný kritik a teoretik, malíř, fotograf a grafik. Dále působil jako středoškolský a vysokoškolský pedagog, zakladatel literární edice Ra v Rakovníku a surrealistické Skupiny Ra v Brně.