A68/135
László Neogrády (1896-1962)
DĚVEČKA PŘED STAVENÍM
Olej na plátně, 72x100 cm, sign. vlevo dole "Neogrady László". Rentoilováno. Rámováno. Stav restaurováno.
László Neogrády - budapešťský malíř, krajinář a portrétista, syn významného malíře Antala Neográdyho. Studoval na Maďarské akademii výtvarných umění u Ede Balla. Specializoval se na realisticky pojaté zimní krajiny v dramatickém osvětlení. Je zastoupen v mnoha soukromých i veřejných sbírkách.