A68/137
Antonín Pelc (1895-1967)
FRANTIŠKÁNSKÁ ZAHRADA V PRAZE
1965
Tempera na papíře, 24x27 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "Antonín Pelc 1965". Rámováno, zaskleno.
Antonín Pelc - český malíř, karikaturista a ilustrátor. Vystudoval pražskou Akademii u prof. V. Bukovace a M. Pirnera. Během 2. světové války cestoval po světě a po návratu tvořil v duchu komunistické ideologie, stal se profesorem pražské Uměleckoprůmyslové školy a Akademie, získal titul národní umělec, státní cenu a řád práce.