Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Františkánská zahrada v Praze

A68/137

Antonín Pelc (1895-1967)

FRANTIŠKÁNSKÁ ZAHRADA V PRAZE

1965
Tempera na papíře, 24x27 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "Antonín Pelc 1965". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Antonín Pelc - český malíř, karikaturista a ilustrátor. Vystudoval pražskou Akademii u prof. V. Bukovace a M. Pirnera. Během 2. světové války cestoval po světě a po návratu tvořil v duchu komunistické ideologie, stal se profesorem pražské Uměleckoprůmyslové školy a Akademie, získal titul národní umělec, státní cenu a řád práce.