A68/144
Eduard Wirth (1870-1935)
PLACHETNICE NA MOŘI
1931
Olej na plátně, 46,5x60,5 cm, sign. a dat. vpravo dole "E. Wirth 1931". Rámováno.
Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se s rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře a egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.