A68/153
Jindřich Tockstein (1914-1975)
POLIBEK A FIGURA U STROMU
Polibek. Kombinovaná technika - pastel a tempera na papíře, 27x38,5 cm, sign. vpravo dole tužkou "Tockstein". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Figura u stromu. Kombinovaná technika - tuš a tempera na papíře, 44x31 cm, sign. a dat. vpravo dole "J. Tockstein - 1967". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A.
Jindřich Tockstein - grafik, rytec skla, malíř. Studoval na AVU. Svými sklářskými díly ovlivnil řadu studentů železnobrodské sklářské i turnovské šperkařské školy.