A68/162
Jaroslav Šmidra (1909-?)
ZÁTIŠÍ S OVOCEM
1942
Olej na plátně, 39x52 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "Šmidra 42.". Rámováno.
Jaroslav Šmidra - Narozen v Hlinsku. Malíř, sochař a keramik v Praze, žák um. prům. školy a akademie v. u. v Praze (spec. prof. Švabinského). Na akademii obdržel několik cen a stipendium na studijní cestu do Paříže. Účastnil se soutěže na výzdobu kaple sv. Jana Křtitele u sv. Víta. Věnoval se hlavně malbě podobizen, pak též zátiší a krajin. Zdroj: Tomanův slovník československých výtvarných umělců, 1993, třetí vydání.