A68/200
HODINY ALTDEUTSCH
Rakousko
2. pol. 18. stol.
Stolní bicí půlové hodiny v prosklené skříňce z měkkého dřeva dýhovaného mořenou javorovou dýhou, mosazný ciferník dělený římskými číslicemi v repoussé architektonickém štítu z mosazného plechu. 42x28x17 cm.
Funkční, jdoucí jen po omezenou dobu (po několika minutách chodu se zastaví).